נוטריון הרצליה

תחילת העבודה – איך הופכים לנוטריון בהרצליה?

תפקידו של נוטריון הוא לוודא את אמיתות המסמכים, לתת ייעוץ משפטי ואישור חתימות. הנוטריונים אחראים גם לחתימה על חוזים והסכמים אחרים.

בהרצליה אדם יכול להיות נוטריון אם הוא עומד בקריטריונים הבאים:

– להיות בן 18 לפחות

– להיות אזרח ישראל או בעל מעמד של תושבות קבע בישראל

– השלים תואר אקדמי במשפטים מאוניברסיטה ישראלית או מחו"ל (באנגלית) ועבר את מבחן הלשכה הישראלי

מקצוע הנוטריון הוא מקצוע עתיק יומין. העקבות המוקדמים ביותר של המקצוע ניתן למצוא במצרים העתיקה ורומא. הנוטריון הינו עובד ציבור אשר מוטלת עליו החובה לאמת חתימות, לערוך תצהירים, לבצע מסמכים משפטיים ולבצע תפקידים נוספים.

כדי להיות נוטריון בהרצליה צריך להיות בעל תואר ראשון במשפטים או להיות עורך דין בהכשרתו. כמו כן יש לעבור הכשרה כנוטריון במשרד המשפטים (משרד המשפטים).

הקדמה: מהו נוטריון ולמה אנחנו צריכים אותו?

נוטריון הוא אדם המורשה לאמת מסמכים ולהישבע. הם גם מופקדים על עדות לחתימה על חוזים, מתן ייעוץ משפטי ופעולה כצד שלישי נטול פניות.

ברוב המקרים, נצטרך נוטריון בעת קנייה או מכירה של נכס. בכל פעם שאתה קונה או מוכר נכס, תצטרך לחתום על המסמך על ידי נוטריון. כמו כן, ייתכן שהקונה והמוכר יסכימו על חתימתם של צד שלישי בלתי תלוי, למשל סוכן נדל"ן או עורך דין, אך לא תמיד זה הכרחי.

נוטריון הוא אדם המאמת מסמכים ומגבש תצהירים. חותם הנוטריון מאשר את המסמך כאמיתי.

נוטריון יכול להיקרא גם "פקיד ציבור" או "נוטריון ציבורי". בדרך כלל הם ממונים על ידי המדינה לשרת את הציבור בתפקיד זה.

תהליך הפיכתו לנוטריון שונה בכל מדינה, אך לרוב נדרש לעבור בחינה והכשרה כלשהי.

תפקידו העיקרי של נוטריון הוא לחזות בחתימות על מסמכים משפטיים ולהנפיק אישורים על חתימות אלו. הם מוסמכים להישבע שבועות והצהרות מאנשים שרוצים להישבע שהם אמרו את האמת (או עשו משהו) תחת עונש של עדות שקר, וכן לאמת סוגים מסוימים של מסמכים, לרבות מסמכים, צוואות, ייפוי כוח ו יותר.

במדינות מסוימות באמריקה, נוטריון יכול גם לערוך נישואים…

דרישות נוספות ליישום מקומי

ישנן מספר דרישות נוספות למי שרוצה להגיש בקשה לנוטריון בהרצליה.

ראשית, על המועמדים להיות מסוגלים לדבר ולכתוב עברית שוטפת. שנית, על המועמדים לסיים את שירותם הצבאי או להשתחרר מהצבא מסיבות רפואיות. שלישית, על המבקש להיות בעל כתובת קבועה בהרצליה או להיות רשומים בעירייה המקומית כתושב הרצליה. רביעית, אסור להם להיות אזרחים של מדינות שאינן מכירות בריבונות ישראל על ירושלים.

תהליך הגשת הבקשה הינו ארוך ומסובך וכולל הגשת מסמכים כגון תעודת זהות ישראלית של הפונה, דרכון, מסמכי שחרור צבאיים (או הוכחה שהם פטורים) ועוד.

נציבות שירות הציבור היא הרשות הממשלתית האחראית לפיקוח על גיוס ומיון מועמדים לשירות הציבורי.

הוועדה מעניקה את השירותים הדרושים על מנת להבטיח שיהיו מועמדים מתאימים למלא את התפקידים הפנויים בשירות הציבורי.

הוועדה מפרסמת רשימת משרות פנויות, מספקת מידע על דרישות הזכאות ומארגנת ראיונות למועמדים.

תהליך רישום איגוד הנוטריונים בישראל – מי אנחנו ומה אנחנו עושים

נוטריון הרצליה הינו איגוד הנוטריון היחיד בישראל וכל חבריו מחויבים לסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר. איגוד הנוטריונים בהרצליה הוקם במטרה להסדיר ולתקן את המקצוע.

תהליך רישום עמותת נוטריון הינו תהליך ממושך הכולל שלבים שונים. ראשית, עליך להיות בעל שלושה חברים לפחות המחויבים לסטנדרטים המקצועיים הגבוהים ביותר ובעלי הסמכה של רואה חשבון. לאחר מכן עליך להיות בעל ניסיון של חמש שנים לפחות כנוטריון, או חמש שנים כעורך דין בעל ניסיון בתחום המשפט המסחרי, או חמש שנים כעורך דין בעל ניסיון בדיני סחר בינלאומיים. אתה גם צריך שיהיה לך משרד עם מקום לשני אנשים נוספים שיכול לשמש אנשי מקצוע אחרים כגון עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס.

איגוד הנוטריונים בישראל הינו ארגון מקצועי שהוקם בשנת 1948. האגודה מורכבת מנוטריון, עורכי דין ובעלי מקצוע נוספים המוסמכים למתן שירותים משפטיים.

המשימה שלנו היא להגן על האינטרס הציבורי על ידי הבטחת נוטריונים למלא את חובותיהם בצורה נאותה ומקצועית. על מנת להשיג מטרה זו, אנו מחנכים ומכשירים נוטריונים על החוק ויישומו המעשי וכן על השיטות הטובות ביותר של עבודה נוטריונית. כמו כן, אנו מקדמים חקיקה שתבטיח סטנדרטים גבוהים למתן שירות נוטריוני בישראל.

הירשם אלינו עוד היום על ידי מילוי טופס הרשמה מקוון או על ידי יצירת קשר במשרדנו!

You may also like...

דילוג לתוכן