מזג האוויר בתל אביב

העיר תל אביב היא אולי לא הבירה הרשמית של מדינת ישראל, אבל אין ספק שמבחינת הפעילות הכלכלית, חיי הלילה והבילויים, הצעירים, והתיירים, מדובר על העיר האטרקטיבית ביותר בישראל. תל אביב היא לב המדינה במובן מסוים, ואחוזים רבים מאזרחי מדינת ישראל עובדים או גרים באזור תל אביב. הקרבה של העיר לנמל התעופה בן גוריון, העובדה שהיא יושבת על חוף הים, וחיי הלילה האטרקטיביים הפכו אותה גם ליעד חובה לכל תייר או מטייל.

 

תחזית מזג אוויר

בכל פעם שמדברים על תחזית מזג אוויר חשוב מאוד לזכור שתחזית מדויקת היא דבר כמעט בלתי אפשרי, מזג האוויר הוא עניין הפכפך מאוד שמורכב מאין ספור גורמים ומשתנים. כל זה אומר שחישוב וחיזוי מדויק של מזג האוויר העתידי הוא כמעט בלתי אפשרי, ולכן את כל התחזיות שאתם רואים צריך לקחת בעירבון מוגבל. כמובן אין ספק שבשנים האחרונות הכלים של החזאים התקדמו מאוד והם מצליחים לספק לנו תחזית אמינה פחות או יותר, אבל גם להם יש פספוסים פה ושם. בכל מקרה כדאי תמיד לבדוק את תחזית מזג האוויר כמה שיותר קרוב לזמן ההתרחשות, ולחפש תחזית ספציפית לעיר שמעניינת אתכם. אל תסתפקו בתחזית כללית כמו זו שמופיעה בעמוד האחרון של העיתון או בסוף מהדורות החדשות בערוצי הטלוויזיה השונים.

 

מזג האוויר בתל אביב

בתל אביב שנמצאת על שפת הים התיכון יש מזג אוויר ים תיכוני שכולל חורף גשום וקריר, וקיץ חם ולח מאוד. הטמפרטורה הממוצעת בתל אביב בחורף היא 9 מעלות צלזיוס בלילה ו- 17 מעלות צלזיוס ביום. גורם נוסף שמשפיע על מזג האוויר בתל אביב הוא כמות כלי הרכב הגדולה שנוסעת ברחובות העיר, מה שמעלה את הטמפרטורה. בנוסף, ישנן תופעות מיקרו אקלימיות מעניינות בעיר כמו מנהרות רוח שנוצרות בין גורדי שחקים או הבדל של כ- 4 מעלות צלזיוס בין שדרות ירוקות לרחובות אחרים. שיא החום בתל אביב נרשם בגל החום של מאי 1988, אז נמדדו בעיר לא פחות מ- 43.5 מעלות צלזיוס.

 

ממוצעי טמפרטורות בתל אביב

ממוצע הטמפרטורות היומי בתל אביב בחודש ינואר נע בין 9.6 ל- 17.5 מעלות צלזיוס, ממוצע הטמפרטורות היומי בתל אביב בחודש אפריל נע בין 14.4 ל- 28.8 מעלות צלזיוס, ממוצע הטמפרטורות היומי בתל אביב בחודש יולי נע בין 23 ל- 29.4 מעלות צלזיוס, ממוצע הטמפרטורות היומי בתל אביב בחודש אוקטובר נע בין 19.1 ל- 27.3 מעלות צלזיוס.

 

לסיכום

אם יש לכם מעיל טוב, כנראה שאף פעם לא יהיה לכם ממש קר בתל אביב. בסופו של דבר מדובר על עיר די חמימה, כזו שבקיץ מסתובבים בה בבגדים בקצרים ובחורף מספיק מעיל טוב. מה שכן, כדאי להגיע לתל אביב בחורף עם מטריה או מעיל גשם, מכיוון שיש בה הרבה גשם יחסית.

 

You may also like...

דילוג לתוכן